Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 508 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Pare spraw organizacyjnych

sobota, 25 czerwca 2011 12:04

  Ta notka będzie bardziej organizacyjna, możliwe że niedługo bede pisać do was pod innym nickiem, bo szczerze mówiąc ten już od dawna mi się nie podoba. 

 Od czasu mojej nieobecności uzbierało się sporo pytań, nie dam rady odpowiedzieć na wszystkie, wiec swoje pytania dodajcie w komentarzach pod tą notka, postaram się na nie odpowiedzieć. 


Podziel się
oceń
111
42

komentarze (326) | dodaj komentarz

Wampiry w The Sims 3 Po Zmroku

sobota, 25 czerwca 2011 12:00

  W dodatku Ts3 'Po Zmroku' pojawiają się wampiry. Można spotkać je praktycznie wszędzie, wiodą one zwyczajne simowe życie, nie mogą jednak zbyt długo przebywać w świetle dziennym. Zbyt długie przebywanie za dnia powoduje u nich oparzenia, a gdy zignoruje się to, wampir spali się w słońcu. 

  Aby stać sie wampirem, sim musi dość dobrze poznać jednego z nich, po czym poprosić go o przemienienie. Po kilku dniach od ukąszenia sim przejdzie przemianę. Od tego czasu bedzie musiał pić krew innych simów, lub jeść owoce plazmowe. W momencie przemiany w wyposażeniu sima pojawiają się 3 owoce plazmowe. Simowie z odopowiednio wysokim poziomem ogrodnictwa mogą je hodować.  Jest też opcja dla bardziej leniwych, w lodówce wampir zawsze będzie mógł znaleść sok plazmowy jako szybką przekąskę. Pijąc krew simów wampiry nie robia im krzywdy, po jakimś czasie simowie sie zregenruja. 

 Bycie wampirem niesie ze sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest długowieczność. Wampirze życie trwa o wiele dłużej, niż u zwykłego sima. Wynagradza to więc możliwość wychodzenia na zewnątrz tylko nocą. O wiele szybsze jest też opanowywanie nowych umiejętności, w niektórych przypadkach wampiry zdobywają je naprawde błyskawicznie. 

Mają one też kilka nadprzyrodzonych zdolności, które mogą wykorzystać w kontaktach z innymi, to jest: czytanie w myślach, dzięki któremu można poznać upodobania i podstawowe informacje o danym simie. Wampir może też sprawić, by sim o nim myślał, co znacznie ułatwia wypicie jego krwi. Kolejną cechą, która odróżnia ich od zwykłych simów jest bardzo szybkie bieganie. 

  Wampiry mogą wchodzić w zwiazki i zakładać rodziny zarówno z innymi wampirami jak i zwykłymi simami. W związku mieszanym jest wieksze prawdopodobieństwo, że dzieci bedą wampirami, jednak zdarzają się wyjatki. 

Gdy jednak znudzi wam się wampirze życie, w ośrodku naukowym, za drobna opłatą , wyleczą waszego sima z tej przypadłości. 


Podziel się
oceń
124
29

komentarze (81) | dodaj komentarz

Dobre i złe wieści

niedziela, 29 maja 2011 23:16

Chce powiedzieć wam, że wracam. Nie było mnie baaaaaaaaaaardzo długo, nie mam nic na swoje usprawiedliwienie, a nawet gdybym miała, to nie będe was tym zanudzać. 

Tęskniłam za blogiem, nawet bardzo. Ale złe wieści są takie, że nie wracam teraz, od razu, tylko od wakacji. Nie mówie, że nie pojawi się jakaś notka w weekend, ale do wakacji nie liczcie na regularne wpisy. 

Nawet nie macie pojęcia, ja dużo ten blog dla mnie znaczy. Inaczej bym tu już nie wróciła. 


Podziel się
oceń
67
35

komentarze (72) | dodaj komentarz

Odpowiedzi na pytania

środa, 18 sierpnia 2010 18:55
  Odpowiedzi na pytania:

1. UnFabulous - to nie jest dodatek do żadnej z części, i nigdzie tak nie napisałam. To po prostu kolejna gra z serii The Sims.

2. Simlina - najwyżej napisz do pomocy technicznej EA

3. Jejucha - reinstaluj wszystko.

4. Tiana - sprawdź czy masz aktualną grę i czy  twój komputer spełnia wymagania sprzętowe gry. Jeżeli tak, to ją reinstaluj.

5. Dawid112343 - nic, takie pragnienie pojawia się nawet po przeprowadzce.

6. TheHubi1998- Sprawdź czy masz wystarczająco dużo pamięci, i czy twój komputer spełnia wymagania sprzętowe gry. Odinstaluj też wszystkie mody, bo możliwe że one to powodują.

7. Candy- nie ma kodu, ale jest mod na modthesims.info


Podziel się
oceń
38
26

komentarze (370) | dodaj komentarz

Zwiastun The Sims 3 Średniowiecze

środa, 18 sierpnia 2010 10:32
  Pojawił się zwiastun The Sims 3 Średniowiecze, z którego możemy dowiedzieć się jak będzie wyglądała rozgrywka w nowej grze z serii The Sims oraz,że premiera Ts3 Średniowiecze bedzie miała miejsce już w marcu 2011 .
 

Podziel się
oceń
39
25

komentarze (77) | dodaj komentarz

Nowe Screeny z The Sims 3 po zmroku i odpowiedzi na pytania

wtorek, 17 sierpnia 2010 17:36
EA opublikowała nowe screeny z The Sims 3 Po Zmroku:I jeszcze jedno, od dziś odpowiedzi na pytania będę dodawać każdego dnia wieczorem w osobnej notce w stylu tej.

Odpowiedzi na pytania:

1. K1 - kiedy tylko znajdę jakieś nowe info o tej grze to jak najszybciej napiszę o tym na blogu.

2. paaulinka@wp.pl - musisz odinstalować jeden dodatek i ponownie zaktualizować grę.

3. India - to możliwe, ale bardzo rzadkie, mi zdarzyło się tylko raz.

4. mona - idź do salonu piękności, czy jak to się tam nazywa i poszukaj w przy fotelu do robienia tatuaży opcji by zostać tatuażystą.  co do twojego drugiego pytania, to spróbuj znaleźć te kamienie kopaczem.

5. wera_wera_11 - wejdź w panel sterowania, i kliknij na ikonke  zmień/odinstaluj programy. Potem z listy wybierz ts3 Kariera,  i odinstaluj. potem zainstaluj ponownie.

6. Tralala - możesz stworzyć miasto za pomocą Kreatora Świata, który możesz pobrać ze strony pl.thesims3.com

7. Eweluś - możesz poszukać w necie kodu do programu który masz, o ile kody nie są jednorazowe. Ja używam Windows Movie Maker.

8. aggi - było bardzo fajnie xd. Co do twojej prośby, to o ile znajdziesz czas i chęci możesz się tym zająć, ja postaram się zrobić tą notke jeszcze w tym tygodniu.

9. zaŁamana - ja mam oryginalne, wiec nie bardzo mogę ci pomóc. Spróbuj rozpakować plik, i zainstalować dwukrotnie na niego klikając.

10. ŁOŚ - znam odpowiedzi na niektóre pytania, ale w ts2 nie gram już od paru lat i nie wiele pamiętam.


Podziel się
oceń
37
30

komentarze (83) | dodaj komentarz

Własne programy telewizyjne.

wtorek, 17 sierpnia 2010 11:08
   Dzisiejsza notka jest o tym, jak dodać własne programy telewizyjne do gry. Obiecałam wam to już jakiś czas temu :D
  Plik video, który chcemy dodać, musi spełniać pewne warunki :
- musi mieć rozdzielczość 128x128ie
- musi być w formacie AVI
- ne może mieć więcej niż 15 klatek na sekunde - frames per secound.

Jeżeli miecie już taki plik video, pozostaje wam umieścić go w folderze :
dokumenty/EA /The Sims 3/Movies/Broadcast

Odpowiedzi na pytania dodam wieczorem.
Podziel się
oceń
39
27

komentarze (52) | dodaj komentarz

The Sims 3 Medieval

poniedziałek, 16 sierpnia 2010 15:51


 No i jestem z powrotem ;D Dzisiejsza notka jest o nowej grze którą przygotowuje Electronic Arts,  The Sims 3 Średniowiecze.  Nie jest to dodatek do ts3, raczej osobna gra. 
   Jak sama nazwa wskazuje, simowie przeniosą się do czasów średniowiecznych. Będziemy mogli zbudować królestwo i nim rządzić, lub wcielić się w rolę któregoś z mieszkańców.
  Postacie będą należały do różnych warstw średniowiecznego społeczeństwa: królów, rycerzy, magów, kowali i bardów. Będą mogli wypełniać różna zadania, jak podczas przygód w Ts3 Podróże, jednak będzie wiele sposobów na osiągnięcie danego celu, wszystko będzie zależało od postaci jaką stworzymy.
  Gra trafi do sklepów na wiosnę 2011 roku. Ja już nie mogę się doczekać, bo jest to spełnienie jednego z moich marzeń dotyczących  gry, choć nie spodziewałam się że ta gra pojawi się tak szybko ;)

 Odpowiedzi na pytania:

1. Kevin - jak na razie w sieci można znaleźć jedynie okładki zrobione przez fanów, ale myślę że oficjalna okładka powinna pojawić się w najbliższym czasie, najpóźniej we wrześniu. Pallad to metal.

2. Moja123- reinstaluj gre.

3. Misiunia- poniekąd tak, ale nie sim nie rozwija jej tak jak gotowanie, nie ma paska z poziomem tej umiejętności, po prostu im więcej sim ćwiczy tym lepiej to robi.

4. Jill - moim zdaniem to bug w grze, takie rzeczy nie powinny się zdarzać.

5. Kinga - możesz kupić ją w trybie kupowania.

6. ŁOŚ - to blog o ts3 nie ts2, ale moge odpowiedzieć na to pytanie ;D Musisz je rozpakować, ale uważaj, bo niektóre nieoficjalne dodatki rozwalają grę.

7. eliza - tak, ale rzadko się to zdarza.

8. Panterka23 - normalnie, nie bardzo wiem jak ci to tu wytłumaczyć. Powiedz w którym miejscu utknęłaś.

9. Olusia5115 - można w karierach które pojawiają sie  w tym dodatku - strażak, detektyw itp.

10. Kity - to nowa gra, opisana w tej notce.

11. gosia- jeżeli robisz to tak jak jest napisane w notce, to musi działaś bo wszystko to sprawdzone, działające sposoby. A o takim dodatku jeszcze nic nie wiadomo. Do podróży w czasie trzeba mieć ts3 Kariera.

12. jeżu - jest, ja dopiero zaczęłam grać w Twinbrook i jeszcze nie wiem gdzie ona jest. Ale na pewno  jest xd

13. Lena006  - w ts3 wystarczy wpisać kod resetsim Imie Nazwisko .

14. queen85 - to jakiś błąd w grze, sprubuj kodu reset sim, lub reinstaluj gre zachowują save'y

15. Natalka - postaw je w miejscu w którym nie ma nic innego.

16. sims- jeżeli zrobiłaś wszystko tak jak pisze w notce to musi działać.

17. Dominika - to normalne, tak zawsze dzieje się w tej okazji.

18. Aprill - będzie można w dodatku Po Zmroku.

19. Ewelin - sprawdź czy twój komputer spełnia wszystkie wymagania gry, jeżeli tak, to ją reinstaluj.

20. Ola - w folderze w którym zapisałaś pobrane kreatory, powinny pojawić się ich instalki, kliknij na nie i automatycznie rozpocznie się instalacja. Potem uruchom je jak każdy inny program.

21. Kasia - chodzi chyba o simboty, wszystko znajdziesz w notce o simbotach.

22. Tynka spróbuj kodu reset sim Imie Nazwisko.

23. Exspert- jeżeli aż tak sie na tym znasz, to powinieneś wiedzieć, że problem o którym piszę w notce występuje właśnie po zainstalowaniu patcha, bo to jest to samo co aktualizacja.  Gra sie wtedy blokuje i nic nie można z nią zrobić. Reinstalacja to jedyne wyjście. Jeżeli sie na czymś nie znasz, to nie zwracaj innym uwagi.

24. mina- muszą cie zbanować na stałe, np za trollowanie na ich forum.

25. Mati11- nie można.

26. Pala1216 - nie można, ale można kupić jedną z istniejących.

27. emCia- odinstalowujesz gre i instalujesz ponownie.

28. lolcia - to jest strajk.

29. sim - nie, musisz mieć po prostu 5 dowolnych słoi z tej kolekcji w wyposażeniu sima.

30. Bianica - jest w trybie kupowania, to takie pudło.

31.S.E.S - nie ma takiego kodu.

32. K1 - chodzi o simboty, o co do kodu to chyba takiego nie ma. W każdym razie nie przychodzi mi żaden do głowy.

33. Kiwi - niestety, w w ts3 nie ma takiego kodu.

34.bella - chodzi o kod seryjny od twoich simsów, sprawdź czy wpisujesz go poprawnie.

35. zan - ja też mam z tym problem, ale jak na razie nie udało mi sie nic z tym zrobić.

36 .A tu dam kiedyś nick - w stawie przy ośrodku naukowym.

37. aggi - postaram się.

38. papla - musisz pobrać mod ze strony modthesims.info

39. Marietta - reinstalowanie gry to odinstalowanie jej i zainstalowanie ponownie. Aktualizujesz gre w programie startu gry w zakładce aktualizacja.

40. brutal - w trybie kupowania kup warsztat do budowy wynalazków.

41. IzuniaLoveSims- moi też biegaja, i nie mam pojęcia co z tym zrobić. To jakaś plaga xd

42. Rosaline- sprawdź czy poprawnie je zainstalowałaś.

43.Olikk - nie.

44.Lena - nie ma różnicy jaki dodatek reinstalujesz. Po podmienieniu folderu Saves możesz nowy wyrzucić do kosza, bo on jest pusty. Po kompletnej reinstalacji gry folder the sims 3 zniknie i pojawi się po ponownym zainstalowaniu gry. Wtedy możesz zrobić z folderem saves to co napisałam wyżej. Sorki że taka chaotyczna jest ta odpowiedź ;D .

45.mroczny koszarz...rządzi - no niby lepiej nie instalować, ale w końcu trzeba bedzie zaktualizować grę .

Podziel się
oceń
28
16

komentarze (75) | dodaj komentarz

Problem z aktualizacją

sobota, 31 lipca 2010 14:48
  Dzisiejsza notka o powszechnym problemie z aktualizacją gry, o który często pytacie w komentarzach.
Ten problem polega na tym, że po zaktualizowaniu gry, gdy chcemy włączyć grę pojawia się komunikat
"Twoja gra podstawowa jest niezgodna z aktualnym dodatkiem do The Sims 3. Zauktualizuj grę w programie startu gry". 
Po kliknięciu Ok, program startu gry nie chce się załadować, a wersja gry to 0.0.0.0.
  Wtedy należy reinstalować jeden z dodatków do gry, i ponownie zaktualizować grę.
Żeby nie stracić zapisów, zanim odinstalujecie cokolwiek skopiujcie na pulpit ( lub gdziekolwiek xd )
folder Saves. (Dokładniej jest to opisane w kategorii Reinstalowanie Gry.)
  Później wszystko powinno działać prawidłowo. 
Nie słyszałam o żadnym sposobie zapobiegania temu błędowi.

Odpowiedzi na pytania:

1. doniia - nie ma żadnego kodu na umiejętności. Jeżeli chcesz żeby twój sim uczył się szybciej, możesz iść do biblioteki lub ściągnij mod na szybsze rozwijanie umiejętności ze strony modthesims.info

2. simowicz - najłatwiej spotkać mumię w Sfinksie, badając w sali z 4 studniami te z czarną wodą.

3. Taki Ktoś (Nie Głupi xd) - nie ma kodu, możesz ściągnąć na to mod, jest ich wiele na różnych stronach.

To już chyba wszystko xd
Następna notka za jakieś 2 tygodnie ;D


Podziel się
oceń
46
17

komentarze (128) | dodaj komentarz

Nowy Sposób Płatności w Store

piątek, 30 lipca 2010 15:34
   Od dziś, kiedy będziemy chcieli kupić sobie SimPoints, będziemy mogli zrobić to za pomocą SMS-a .
To bardzo ułatwi życie szczególnie młodym simsomaniakom, ponieważ nie trzeba bedzie za każdym razem kupować SimPoints w sklepie lub płacąc za nie przelewem.
 Do wyboru mamy zestaw 650 SimPoints - 23,18 zł + opłata sieciowa i 825 Simpoints - 30,50 zł + opłata sieciowa.  Jak dla mnie to troche za drogo, bo kupując 1000 SimPoints karta kredytową należy zapłacić za nie jedynie  25 zł.
Teoretycznie  to o wiele prostszy sposób, wystarczy jedynie wybrać interesujący nas zestaw, podać numer telefonu poprzedzając go zerem, następnie na  otrzymaną  wiadomość odpowiedzieć smsem ZAPLAC  i gotowe.
  Ale w praktyce dostaniemy mniej SimPoints niż przy innych formach płatności, no i zapłacimy za nie więcej.
Dlatego mam co do tego mieszane uczucia.

 
  Od 2 do 15 sierpnia notek nie będzie, ponieważ wyjeżdzam na obóz.


Odpowiedzi na pytania:

1. para103 - nie mam pojęcia. Ja pozbyłam się ich majstrując przy kodzie html blogu, ale nie wiem jak to zrobiłam xdd

2. xd - o jakie zdjecia ci chodzi ? :D

3. mariusz.czyż.1 - Owoc życia musisz wyhodować z Nasion Specjalnych.

4. lyslysijeszczeraz - jest.

5. zumi15 - są też dla the sims 3 ,wystarczy tylko wybrać odpowiednią kategorię ;)

6. Weronika - to zostaje jedynie zainwestować w większą pamięć.

7. Natasha i Jejucha - musicie reinstalować jeden z dodatków, i ponownie zaktualizować gre. Chyba rzeczywiście zrobię notke na ten temat, bo dużo ludzi o to pyta :D

8. Natale - zobaczę , co da sie zrobić.

9. Seraphine - wiem, nie zawsze odpowiadam na wszystkie pytania. Jednak nie wynika to z mojego lenistwa, czy niewiedzy. Po prostu komentarzy i pytań jest baaardzo dużo i czasem niechcący moge któreś przeoczyć.
Dlatego nie miejcie mi tego za złe. Robię co mogę. A co do notek, to postaram się.

10. Prawda - ok, zrobię to jak najczybciej.

11. m.v. - kliknij na lustro kiedy aktywne będzie małe dziecko. Tak samo z ciuchami.

12. izi2409 - ja znalazłam go w pobliżu kręgu.

13. P@tu$ia - nie wiadomo nic o The Sims 3 Zwierzaki, nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery i ceny ts3 po zmroku.

14. NervousSpirit - zrób to samo co w pytaniu nr. 7


Podziel się
oceń
28
13

komentarze (31) | dodaj komentarz

Rozwiązanie Konkursu

środa, 28 lipca 2010 20:33
  Dziś 28 lipca, wiec czas rozwiązać urodzinowe konkursy.

Wyniki pierwszego konkursu, na najpiękniejszy dom :

I miejsce - Natalia
II miejsce - Jowita
III miejsce - Max i Szymon

Wyniki konkursu na najciekawszą rodzinę :

I miejsce - Rodzina Malinka
II miejsce - rodzina Hojzero
III miejsce - rodzina Kowalskich i Draw
No i jeszcze raz bardzo przepraszam Karolę :)

W sprawie nagród piszcie na mój e-mail : catherine.3@wp.pl

Zgłaszajcie się do konkursów na blogu mojej starej znajomej, Karoli.  KLIKNIJ

Odpowiedzi na pytania :

1. Loloita - bez względu na to, czy wydałaś simpoints , czy nie, powinnaś je dostać. Inna sprawa, że przy rejestracji Nowoczesnego Apartamentu nie wszystkim je dodawało. Ale tobie powinno się udać.

2. zuzix15 - mody bierzesz ze stron typu modthesims.info , instaluje się je - i inne pliki .package - według instrukcji którą znajdziesz w kategorii 'Jak instalować pliki .package'. Fajne strony z ciuchami znajdziesz  w kategorie Mody

3. Jejucha - spróbuj pobrać te aktualizacje z innych stron.

4. Vaen - najlepiej będzie jeżeli zgłosisz  się do pomocy technicznej EA, oni najlepiej rozwiązują problemy ze Store. A co do podwyższonych fundamentów, to wyślij screena , bo nie mam pojęcia o co chodzi ;D

5. Amelia - sprawdź czy płyta nie jest porysowana lub zabrudzona.

6. Simsomaniaczka - postaram sie zrobić taką notkę w najbliższym czasie.

7. Weronika - jeżeli masz zbyt mało pamięci to usuń niepotrzebne programy ... lub zainwestuj w lepszy komputer xdd

8. plotkara123 - skoro nie pamiętasz ani hasła ani e-maila to nie wiele da się zrobić, postaraj się przypomnieć sobie e-mail.

9. Nina116 - kiedy umrze ci jakiś sim z rodziny powinnaś dostać specjalną okazje z ośrodka naukowego.
Teraz nie pamiętam jak ona się nazywa ;D , ale będzie tam coś o eksperymentach i będzie wymagała przyniesienia do ośrodka urny. Kiedy to zrobisz do twojej rodziny dołączy zmarły sim jako duch.
Mam nadzieje że pomogłam ;)

10. Karola_PL - nie ma jeszcze konkretnej daty premiery.

11. Natala - jeżeli chcesz by simka była widzialna, wpisz kod Resetsim Imie Nazwisko .
Całkiem ciekawa sprawa, ale ja wole widzieć moich simów :D

12. NaNa - jedyne co jak na razie na pewno się ukaże to Ts3 Szybka Jazda i Po Zmroku. Reszta to plotki.

13. Nina - reinstaluj grę lub jeden z dodatków i zaktualizuj ponownie.

14. Neska11s - będziesz musiała pobrać je ponownie z 'Historii Zakupów'

15. misscamile - powinny wejść.

16. Wkurzona xd - sama nie wiem gdzie on jest, kiedyś też go szukałam xd

17. Sandiśś - załóż bloga i zablokuj go hasłem. Nie było mnie, bo miałam sporo zamieszania na zakończenie roku. No a dodatek na pewno kupię ;)

18. Mari - moim zdaniem opłaca się.

19. Walkiria - a dodałaś plik resource.cfg ?

20. wercia - można , poszukaj na stronach z dodatkami.

21. Asia96 - najprościej wykopać go kopaczem, poszukać w śmieciach bogatych sąsiadów lub w katakumbach.

22. Ada - napisz do pomocy technicznej EA.

23. Aoi123- reinstaluj simsy.

24. Simkaa34 - też tak miałam, musisz reinstalować jeden z dodatków i ponownie zaktualizować grę.

25. Aska099 - teoretycznie tak, o ile kupią Simpoints, ale mogą mieć problemy z ich zainstalowaniem.

26. Kasia - postaram sie zrobić taką notke.

27. Jula344 - instaluje się je tak jak inne pliki .package

28. pomarańcza - simka musi mieć odpowiedni poziom gotowania, żeby przygotować sushi.

Jak o kimś zapomniałam to pisać

Podziel się
oceń
12
15

komentarze (25) | dodaj komentarz

The Sims 3 : po zmroku

piątek, 23 lipca 2010 11:59
 


 Całkiem niedawno dowiedzieliśmy się o kolejnych akcesoriach które pojawią się tej jesieni.
EA jednak nie próżnuje, i opublikowała informacje o kolejnym dodatku - The Sims 3: po zmroku.
  Będzie to coś w stylu The Sims 2 Nocne Życie, nasi simowie będą mogli spędzać noce w klubach,
brać udział w przyjęciach, kąpać się w jacuzzi, a nawet spotkać prawdziwego wampira !
Bardzo się ciesze, że w końcu ktoś o tym pomyślał, bo bardzo mi tego brakowało w grze.
  The Sims 3: po zmroku będzie miało premierę już tej jesieni!

Ja będę jeszcze czekać na dodatek z wiedźmami i zombie ;D


Przez konkurs zrobił się bałagan w komentarzach, dlatego wszystkie pytania napiszcie w komentarzach pod tą notką, a ja odpowiem na nie wieczorem.
 

Podziel się
oceń
31
9

komentarze (113) | dodaj komentarz

Kolejne Etapy Urodzinowych konkursów

środa, 21 lipca 2010 11:35
 Jak już zapewne zauważyliście, rozpoczęły się kolejne etapy naszych urodzinowych konkursów.
Z powodu zbyt małej liczby zgłoszeń, musiałam odwołać konkurs na zdjęcie do nałgłówka.
Głosy oddajecie jak zwykle pod notkami z uczestnikiem, do 28 lipca .

Podziel się
oceń
15
9

komentarze (22) | dodaj komentarz

Rodzina Malinka

środa, 21 lipca 2010 0:38


Oto moja rodzina, rodzina Malinka !  

I. Obecni w niej człownkowie to Alex, Lisa, Karolina, Dalia, Alex Wojtek, Michaśka, Jagoda i Malina. Gram w nią odkąd pamiętam, to moja najdłużej zachowana rodzina, chyba nigdy nie stworzę jej prawdziwego drzewa genealogicznego ; )

      1.Alex


Jest neurotykiem, duszą towarzystwa, artystą, kleptomanem i śpiochem. Tworzy wspaniałe małżeństwo z Lisą. Mają dzieci, Malinkę, Jagodę i Michała, ale tylko dziewczyny pozostały w domu, bo Michał osiągając pełnoletność nie czekał, wyprowadził się. Jagoda i Malinka za kilka dni mają urodziny, lecz jak twierdzą, wolą zostać z rodzicami. Alex jest legendą sportu. Sport jest częścia jego życia. Chciał, by i jego dzieci fascynowały się sportem. Ale ich do tego nie ciągnie ... ; 0

     2.Lisa (Teel)


Lisa nie znosi sztuki, jest technofobem, niechlujem, jest rodzinna i charyzmatyczna. Wyjątkowa simka, ma coś w sobie. Dołączyła do rodziny z miasteczka, bo na początku mieszkała samotnie w Sunset Valley. Jej wcześniejsze nazwisko to Teel. Obecnie pracuje jako prezenterka wiadomości. Ludzie z wielką przyjemnością oglądają telewizję dzięki niej. Potrafi zająć się sobą, ale nie tylko, to cenna pani domu!

    3.Karolina


Ma poczucie humoru, jest ambitna, posiada ''oko fotografa'', jest również romantyczką, zarówno do ludzi jak i roślin. To taka rodzinna ogrodniczka. Ona po prostu uwielbia rośliny, wyhodowała w swoim ogrodzie wszystko co możliwe, dosłownie wszystko! Pracuje w Ośrodku Naukowym. Jest szalonym naukowcem. Niedługo przechodzi na emeryturę, widocznie wiek jej nie służy. Dobrze wykorzystała tyle lat swojego życia, jednak nikt nie wie co się stanie z ogrodem, po tym jak Karolina przestanie się nim zajmować... Warto też dodać, że Karolina była jedyną córką Ali i Damiana. Reszta jej rodzeństwa to czworo braci!

    4.Dalia


Ma poczucie humoru, szalona, nieprzystępna, zła... to jej cechy. Najbardziej wyróżnia się jej złość. Nawet jej stylizacja przyprawia każdego sima o dreszcze. Ale ona ma też fajne strony swojego charakterku ! Lubi grać na gitarze, to wielka artystka, chociaż utwory grane przez nią są dość mroczne i ponure  to i tak wpadają w ucho przechodniom. Teraz jej status w pracy  to 'magnatka finansowa'. O mały włos a zeszłaby na złą drogę przestępstwa. Śmierć Alexa niemal przyczyniła się do zejścia na drogę kradzieży, m.in. wybrania złej drogi kariery.

    5.Alex Wojtek


Jest odważny. To niesamowity wirtuoz, urodzony kucharz i komputerowiec. Normalnie dziecko słońca ; d Pierwsze imie odziedziczył po swoim wujku, o którym możecie poczytać wyżej i po takim wujku, bracie tego Alexa i Karoliny. Zmarł naprawiając wieżę stereo ... On też kochał grać na gitarze, tak samo jak ten Alex Wojtek. Co do tego Sima to trzeba przyznać, że przystojny wyszedł. To dziecko Karoliny i mieszkańca Egiptu. Ojciec dość rzadko go odwiedza, ze względu na brak transportu. Ma już dziewczynę. Nazywa się Amanda Higgins. Nie prezentuje ona sobą jakiejś niesamowitej piękności, no i co? Przecież nie o wygląd chodzi w związku.

    6.Michasia


Dziewięcioletnia dziewczynka. Jest trochę niezdarna, ale za to przyjacielska, unika nagości. To skryta w sobie złotowłosa. Posiada niezwykły urok osobisty, który każdego zaczaruje. Nie jest to typ Sima, który wciąż by gadał, tańcował, szalał, to jego odwrotność! Ale wszyscy w Sunset Walley  wiedzą, że na Michaśce zawsze można polegać. A skąd te złote włosy jak u księżniczki? Otóż to sprawka jej pra pra pra pra babki która, będąc jasną blondynką ożeniła się z rudzielcem. I tak powstała wybuchowa mieszanka. Nawet Karolina miała takie włosy w młodości, lecz z wiekiem ich kolor trochę zasłabł :) Jej aktualnym przyjacielem jest Abraham Nash. Zobaczymy co z tego wyniknie w przyszłości.

    7.Jagoda


Szalona, bezwzględna, ale również dobra romantyczka, która wręcz nie cierpi mięsa, jest wegetarianką. Często dostaje głupawki, zwałaszcza w nocy. Wtedy to ona dopiero zaczyna dzień...ale nieźle główkuje! Uczy się gry w szachy, już grywała z najlepszymi. Ma siostrę bliźniaczkę - Malinę. Jednak Jagoda to ta pulchniejsza ; D Próbowała być dziewczyną Stewarta Ely, jednak niekoniecznie jej się to udało.

    8.Malina


Śmiałek, zdyscyplinowana, podekscytowana i infatylna siostra bliźniacza Jagody. Aż trudno uwierzyć. Zupełny brak podobieństwa w charakterze, bo w wyglądzie wyglądają jak dwie krople wody, tyle że jedna zmieszała się z sokiem malinowym, a druga z dżemem jagodowym. No cóż przejdźmy do opisu Maliny. Urodziła się z kasztanowymi włosami, lecz cóż, zachcianki nastolatków, postanowiła przefarbować włosy na... czerwono-różowy kolor! Hmmm... jej wybór  ;] Malina na swojej drodzę rozpoczęła nowy związek z Jarvisem Alto. Wszyscy życzą jej szczęścia i wytrwałości.

II. Tak na zakończenie dodam kilka może ciekawych szczegółow.

*Daaawno temu był w tej rodzinie taki jeden Alex (nie ten, o którym tu pisałam). był on muzykiem, miał swój własny rockowy styl. Był też złotą rączką, co pewnego dnia go przerosło. Wieża stereo stała kilka dni zepsuta. Po co miał czekać, wziął się za naprawianie. Po pierwszej nieudanej próbie nie poddał się, spróbował jeszcze raz i jeszcze i ... już mu nie starczyło sił. Zmarł na skutek silnego porażenia prądem. Jego cechy i pasję odziedziczył po nim Alex Wojtek.

*Karolina spędziła kiedyś jedną noc z Mortimerem Ćwirem! I co powstało? Dalia xD Przyznajcie, że trochę podobna. Syn Dalii, Krystian, który się wyprowadził, był identyczny jak Mortimer ! Naprawdę, słowo daję. Wszystkie cechy wyglądu odziedziczył po dziadku.

*Na cześć zmarłego Alexa, pasjonującego się muzyką Teatr Publiczny Wacława, ''zmienił się'' na Teatr Publiczny Alexa : ) A dla Karoliny wnuczkowie zbierają pieniądze na jej 70-te urodziny, aby urządzić jej taki prezent, że nazwa ośrodku naukowego Ośrodek Naukowy Korporacji Landgraba, zostanie zmieniona na Ośrodek Naukowy Korporacji Karoliny Malinka.

Dziękuję za przeczytanie moich wypocin - Shirikaa


Podziel się
oceń
35
6

komentarze (39) | dodaj komentarz

Rodzina Draw

środa, 21 lipca 2010 0:16
Oto rodzina Draw : Jackie , Janett i Michael.

Podziel się
oceń
7
12

komentarze (14) | dodaj komentarz

Rodzina Hojzero

środa, 21 lipca 2010 0:12Rodzina nazywa się Hojzero.Magdalena ( sim) i robot Mary.Są dla siebie jak siostry.

Najpierw opowiem o życiu Magdaleny...   

Magdalena ma przedłuzone zycie dzięki owocom życia i kodów, dlatego, że jest bardzo cenna.

Ma wszystkie umiejętności rozwinięte na maksimum włącznie z tymi z dodatków,jest mistrzynia złodziei,a za godzine pracy  dostaje 4000 tysiące simoleonów.Podrózowała po całym świecie simów i w Egipcie,Francji i Chinach ma 3 poziom wizy i domki wakacyjne.   Ma dwa Tyberium i mnóstwo innych kryształków. Jest poprostu idealna.......

Niedawno kupiła za 40 000 punktów Simbota.Trafiła się dziewczyna. Magdalena traktuję ją jak siostrę.Simbot nazywa się Mary.O Mary wprawdzie mozna powiedziec tylko tyle, że doskonale czuje się w różnych klimatach i łatwo dogaduje się z simami.

Nie wygląda ładnie,ale wystające rury z tyłu nadają jej wspaniały wygląd robota.

Uwielbiają spędzać ze sobą wolny czas  i lubia dreszczyk adrenaliny.


Podziel się
oceń
24
5

komentarze (22) | dodaj komentarz

Rodzina Kowalskich

środa, 21 lipca 2010 0:08
 

Rodzina Kowalskich mieszka w przepięknym mieście o nazwie Sunset Valley. Edward Kowalski mieszkał kiedyś sam w wielkim domu. Czegoś brakowało mu do szczęścia: żony i dzieci. Pewnego dnia poszedł do parku. Obserwował co się dzieje dookoła i nagle... Zobaczył piękną dziewczynę siedzącą na fontannie. To była miłość od pierwszego wejrzenia ;) Miał wtedy 22 lata, a ona 20. Teraz Edward jest piłkarzem, ale nigdy nie brakuje mu czasu dla córki - Katarzyny i żony - Anety. Katarzyna... Lub inaczej Kasia, chodzi do liceum. Ma 18 lat i jest francuzką (tak jak jej mama). Ma zamiar podjąć pracę dorywczą w SPA jako recepcjonistka. Aneta jest wysoką, piękną kobietą. Aktualnie ma 27 lat. Pracuje jako kucharka, a konkretniej... Kucharka pięciogwiazdkowa. To było jej marzenie. Chciała też mieć córkę i męża, więc wszystkie życzenia spełnione! Edward jest "legendą sportu". Ma 30 lat. Pragnie on, aby spełniło się jego ostatnie marzenie (wygranie finału w piłce nożnej). Wiodą wspaniałe życie, ponieważ mają kochające osoby wokół siebie.


Edward


Katarzyna

i Aneta :

Podziel się
oceń
22
6

komentarze (21) | dodaj komentarz

Dom Natalii

wtorek, 20 lipca 2010 23:58
Dom stworzony przez Natalię wygląda tak:


Zdjęć było naprawdę dużo, dlatego musiałam wybrać jedynie kilka.


Podziel się
oceń
32
5

komentarze (80) | dodaj komentarz

Dom Szymona

wtorek, 20 lipca 2010 23:48
To dom stworzony na konkurs przez Szymona.  to i łazienka są w piwnicygaraż ;p

kuchnia

 sypialnia, pod strychem

salon.
Podziel się
oceń
15
11

komentarze (9) | dodaj komentarz

Dom Jowity

wtorek, 20 lipca 2010 23:36
Oto dom stworzony przez Jowitę :
Podziel się
oceń
14
8

komentarze (22) | dodaj komentarz

Mini Willa Maxa

wtorek, 20 lipca 2010 23:30


To piętrowy dom stworzony przez Maxa.
Zdjęcja pokoi:Podziel się
oceń
19
7

komentarze (22) | dodaj komentarz

Przedłużam konkurs

poniedziałek, 19 lipca 2010 15:59
  Przedłużam wszystkie konkursy, ich kolejny etap zacznię się jutro.
Przepraszam za zamieszanie ;D

Podziel się
oceń
15
10

komentarze (24) | dodaj komentarz

Nowe Narzędzie Stwórz Świat

czwartek, 15 lipca 2010 20:38
  Ponieważ poprzednie nadrzędzie Stwórz Świat, po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji lub dodatku The Sims 3 Kariera nie działało prawidłowo, Electronic Arts wydało nową wersję tego programu, kompatybilne z nową wersją gry.
  Możecie pobrać je tu.
Pamiętajcie, żeby przed zainstalowaniem nowej wersji narzędzia Stwórz Świat odinstalować poprzednią.
Swoją drogą EA mogło załatwić to aktualizując ten program razem z aktualizacja, chyba że było w nim tyle błędów, że łatwiej było stworzyć nową ;D

Jak zapewne zauważyliście, notki są co ok 2 dni. W te wakacje mam zaplanowane więcej krótkich wypadów, nie będę cały czas jedynie przy komputerze, więc nie miejcie mi tego za złe, proszę ;)

No i jeszcze dwie organizacyjne sprawy, dotyczące konkursu.
Zdjęcia do nagłówka bloga przesyłajcie jedynie w rozmiarze podanym w zasadach konkursu. Inne zdjecia musiałabym obciąć, a nie chciałabym niszczyć waszej pracy.
A co do domów, to zdjęć przyślijcie ile chcecie, ważne żeby było na nich widać jak najwięcej ;D

Wpadnijcie też na tego bloga, prowadzonego przez kadunie.8

Odpowiedzi na pytania:

1.Ritta - pozwolisz, że posłużę się twoim zdjęciem nagrobka i uaktualnię notkę o SimBotach? Bardzo mnie to zaciekawiło ;D

2. kubolmem - to ładowarka ;D Jest potrzebna do jazdy samochodem .

3. PMarysia - to ze zwiarzkami, to jedynie plotka, a Szybka Jazda jest już pewna ;D

4. ~ - sim musi mieć w wyposażeniu ryby lub owoce/warzywa żeby nawozić rośliny.

5. pietrucha - na e-mail, jest podany w notce.

6. lololol - powinnaś odinstalować jeden z dodatków, zainstalować go ponownie, zaktualizować gre, i wszystko bedzie w porządku.

To chyba wszystkie pytania. Jak kogoś pominęłam, to pisać jeszcze raz. ;D

Podziel się
oceń
18
6

komentarze (37) | dodaj komentarz

Urodziny Bloga !

wtorek, 13 lipca 2010 13:11
  No i dziś są pierwsze urodziny bloga ;D Po mimo paru małych incydentów, bardzo miło jest prowadzić tego bloga. Cieszę sie, że tyle osób odwiedza mojego bloga.
  Statystycznie, każdego  dnia na ten blog wchodzą 523 osoby, jednak ta liczba rośnie z każdym dniem ;D
Dla porównania, kiedy liczyłam to tydzień temu, było 517 osób ;)
 Codziennie dodajecie ok 10 nowych komentarzy, co porównując z liczbą osób wchodzących na blog, nie jest już tak dobrym wynikiem ;D Ale to tylko statystyki, i zawsze można jeszcze ten wynik poprawić ;D
 No ale przejdźmy do części która zdecydowanie najbardziej was interesuje , mianowicie konkursów :)

I konkurs - Najciekawsza simowa rodzina.
   Stwórzcie w grze rodzinę, opiszcie ja, i zgłoście do konkursu :D Najlepiej byłoby, żeby była wstawiona na giełde wymiany, ale nie jest to konieczne.
  Zasady:
1. Rodzina, czyli minimalnie 2 simów ;)
2. Przyślijcie 1 zdjęcie wszystkich, i pojedyncze każdego członka rodziny.
3. Dołączcie ciekawy opis historii waszych simów, dodatkowo można zrobić drzewo genealogiczne.
4. Napiszcie też gdzie mieszkają i czym się zajmują ;D
5. Zgłaszać sie można do końca tygodnia - czyli do 18 lipca, potem zacznie się głosowanie.
Nagrody do ustalenia.

II konkurs - Najpiękniejszy dom
 Macie wiele możliwości, może to być luksusowy pałac lub przytulna chatka. Ważne żeby parcela miała klimat.  Również dobrze by było, żeby dom był na giełdzie wymiany, bo na pewno ktoś będzie chciał mieć je w swojej grze, ale nie jest to obowiązkowe.
 Zasady:
1. Chodzi o parcele mieszkalą.
2. Zgłaszajcie jedynie swoje prace, nie cudze, bo to można łatwo sprawdzić .
3. Ponieważ dom wymaga więcej pracy, zgłaszać się możecie do 20 lipca, potem będziemy głosować.
Nagrody do ustalenia.

III konkurs - Zdjęcie na nagłówek bloga.
 Na pewno macie wiele ciekawych zabawnych zdjęć ze swojej gry. Jeżeli chcecie żeby znalazło się w szablonie bloga, i podziwiało je kilkaset osób dziennie, zgłoście je do konkursu ;D
Zasady:
1. Zdjęcie musi być wykonane w grze
2. Musi mieć wymiary 755x200 pikseli.
3. Może być lekko przerobione, ale żeby nadal było to zdjęcie.
4. Zgłaszacie się do 16 lipca.
5. Można wysłać kilka zdjęć.
Nagrody do ustalenia.

Wszystkie zgłoszenia przesyłajcie na mój e-mail : catherine.3@wp.pl

Odpowiedzi na pytania:

1. The Sims 3 Love - tylko kiedy ściągniesz mod.Podziel się
oceń
8
6

komentarze (34) | dodaj komentarz

Samozatrudnienie w The Sims 3 Kariera

poniedziałek, 12 lipca 2010 15:31
 Po zainstalowaniu dodatku The Sims 3 Kariera, nasi simowie oprócz tradycyjnych prac i nowych profesji mają możliwość zarejestrowania samozatrudnienia w dowolnej dziedzinie. Kiedy tylko rozwinie choć troche jedną z umiejętności,  wystarczy, że z pośród opcji dostępnych po kliknięciu na gazetę lub komputer wybierze 'Zarejestruj Samozatrudnienie'. Potem naszz sim uda się do ratusza, by dopełnić formalności.
I tak tym sposobem nasz sim może zostać nie tylko np.  lekarzem lub stylista, ale również ogrodnikiem, artystą itp.
  W większości takich zawodów czas pracy jest ruchomy, a o awansie decydują pieniądze zarobione na sprzedaży owoców ciężkiej pracy naszego sima.
  Mi osobiście bardzo podoba się ta opcja, ponieważ brakowało mi takich zawodów jak wędkarz itp. 

Jutro urodziny bloga ! ;D
No i jeszcze inna sprawa. Zanim zadacie pytanie, wysilcie się troche, i w kategoriach sprawdźcie czy nie ma notki która odpowiada na wasze pytanie. Bardzo ułatwilibyście mi zadanie ;D Z góry dzięki ;)

Odpowiedzi na pytania:

1. The Sims 3 Love - kody są w kategorii 'Kody'

2. irmerlin - instrukcja zamieszczania modów jest w kategorii 'Jak instalować pliki Package'

3. tiffany_ts3 - mój  e-mail to catherine.3@wp.pl

4. Amanda - reinstaluj jeden z dodatków gry, to wystarczy.

5. Ewusia32 - tak.

6. KADunia - to zależy. Niektórym uda się i ściągną simsy działajace bez problemów, a innym będą się zacinały i nie wejdzie im żadna aktualizacja ani dodatek ze Store. Dlatego ja polecam poprostu kupić oryginalne, o ile masz na to kase ;D

7. Shanii - idź do salonu tatuażu , i tam będziesz mogła rozpocząć karierę tatuażysty.

8. Ritta - nie spotkałam się jeszcze z czymś takim ;D Ta klepsydra wskazuje na śmierć ze starości, ale reszty obrazka nie mogę rozszyfrować ;) Mogłabyś napisać mi jaki kolor ma jej duch?

9. Marlena - do jakiej sukienki? Jeżeli chodzi ci o girl doll dressed, jest to lalka, która uszkadza grę. Pojawia się w grze przy ściąganiu obiektów z internetu, u mnie też była.

10. Clover2000 - rozbijać skały kosmiczne można za pomocą przyrządu do trenowania sztuk walki.

11. gość - twoja gra najwyraźniej jest uszkodzona. Jeżeli jest oryginalna, to ją reinstaluj, a jeżeli ściągnięta to ściągnij ją ponownie.

12. missola828 - wpisz go bez boolprop , w notce był błąd.

13. To ja - niestety, nie da sie zainstalować dodatku z nieaktualną grą. Spróbuj napisać do pomocy technicznej EA, oni znają się na tym bardziej niż ja, więc może będą wiedzieli jak ci pomóc.


Podziel się
oceń
7
12

komentarze (22) | dodaj komentarz

Nowa Aktualizacja

czwartek, 08 lipca 2010 23:13
  Pojawiła się nowa aktualizacja do gry. Nie wiem jak wy, ale ja już nie mogłam się jej doczekać ;D
Choć nie pisze nic o błędzie gry, który pojawił się  również u mnie i bardzo mnie irytuje - o bieganiu wszędzie simów.  Dziwiłam się , że wam to aż tak przeszkadza, kiedy pisaliście o tym w komentarzach ;) Teraz widzę jak bardzo to może stać się denerwujące  ;D
 Ale wróćmy do tematu.  Pełna lista zmian którą opublikowało EA jest  tu
.

Pamiętajcie również, żeby przed zainstalowaniem aktualizacji odinstalować ze swojej gry obiekt Girl Doll Dressed , ponieważ on uszkadza i spowalnia grę. 

Kolejna notka będzie dopiero w poniedziałek, ponieważ na cały weekend wyjeżdżam nad morze  ;)

Odpowiedzi na pytania :

1. Szfir - możliwe że to wina ściągniętej gry.

2. radulski1- pani zadecka to podstarzała Agnieszka Zadek

3. SimkaLimka - ja go wykopałam i potem oszlifowałam ;)

4. moonicz. - przed tym nie ma ratunku, więc nic nie mogłaś zrobić ;)

5. Aga434 - nie jesteś pierwszą osobą która ma z tym problem. Niestety jedyne co mogę ci poradzić to reinstalacja narzędzia Stwórz Wzór.

6. brak informacji - w tym drzewie chodzi jedynie o cała rodzine Ćwir, nie ograniczoną jedynie do ts3.

7. Marlena - ja też się nad tym zastanawiam, ale jak na razie nic nie wykombinowałam

 


Podziel się
oceń
8
8

komentarze (25) | dodaj komentarz

Urodziny Bloga

środa, 07 lipca 2010 16:46
  Urodziny bloga są 13 lipca, czyli w przyszły wtorek. Z tej okazji będzie kilka konkursów, i trochę ciekawostek o blogu .
  Co do konkursów do będą 3. Dokładne informacje i zasady każdego konkursu podam dopiero we wtorek.
Dziś podam wam tematykę konkursów.
  1. Konkurs na najciekawszą rodzinę w grze - to jedna z waszych propozycji. Zawsze były konkursy na simkę i przynajmniej jak dla mnie trochę nudne, więc teraz będzie taki :D
 2. Konkurs na najładniejszy dom - to też wasza propozycja. Liczyć się będzie pomysł, oryginalność, wykonanie, i otoczenie domu. Już nie mogę się doczekać co stworzycie ;)
 3. Konkurs na zdjęcie do nagłówka bloga  - to już mój pomysł :) Chciałam, żebyście z okazji tego że ten blog kończy już rok, też mieli wpływ na jego wygląd ;) Dlatego zdjęcie które wygra umieszcze w szablonie bloga.
  Konkursy rozpoczną się dopiero za tydzień , ale przygotowywać możecie się już dziś ;)
  Dzisiejsza notka jest taka krótka i nietypowa, ale jutro będzie już normalna ;D

Odpowiedzi na pytania :

1. Ew@ - rzeczy ze Store mają teraz zabezpieczenia, dlatego jeżeli pobierzesz je z innej strony za darmo, zablokuje ci sie gra.

2. Napalony na simsy  - sprawdź czy są poprawnie zainstalowane. jeżeli tak, to spróbuj odinstalować je zainstalować ponownie.

3. carolli443 - to bezpieczna strona. Jednak pamiętaj, że kiedy ściągniesz zbyt wiele dodatków, bez znaczenia z jakich stron , to gra może zamulać.

4. pysia - możesz zobaczyć je kiedy wychodzą ze szkoły. To jedyny sposób by je spotkać.

5. simsim793 - ja proponowałabym The Sims 3 ;) Ale to twoja decyzja.

6. Max - znajdź to wszystko co jest potrzebne do SimBota. Czyli różowy diament, pallad itp.

7. Natiśś - skoro krucho z kasą, to najlepiej gier nie kupować ;D Ale moim zdaniem opłaca się kupić Karierę ;)
A co do okienek kodów to spróbuj jednocześnie naciskać C+SHIFT+CTRL+klawisz windowsa.


Podziel się
oceń
8
5

komentarze (12) | dodaj komentarz

The Sims 3 Stwórz Sima

poniedziałek, 05 lipca 2010 16:23
     The Sims 3 Stwórz Sima to coś w stylu wersji demo gry The Sims 3 - umożliwia jedynie tworzenie simów, grania nimi już nie. 
     Ten program będzie bardzo przydatny dla osób które nigdy jeszcze nie grały w żadną grę z serii The Sims,
ponieważ będą mogły przekonać się jakie możliwości będą mieli gdy kupią już właściwą gre.
Nie stracą również na tym ani grosza, ponieważ pieniądze jakie wydali na The Sims 3 Stwórz Sima zostaną odliczone od kwoty jaką będą musieli zapłacić za podstawową wersję gry.
    Jednak nie ma sensu by kupowały go osoby które mają już The Sims 3 - ten program to nic innego jak wyodrębniony tryb tworzenia sima.
     The Sims 3 Stwórz Sima będzie miało swoją premierę w Polsce 5 września. Cena będzie wynosiła ok 19.90 .

   


odpowiedzi na pytania:

1. Lenaxoxo - ok, tylko napisz na mojego e-maila o jakie wskazówki ci chodzi.

2. Paweł - gliniane słoje możesz znaleść w grobowcach w egipicie itp. nie ma żadnego określonego miejsca.

3. Syśka - spróbuj wyłączyć ten program, i pobrać jeszcze raz.

4. fanka twego bloga - w kategorii 'mody' jest wiele adresów stron z dodatkami do ts3

5. Max - możliwe że chodzi mu o stworzenie SimBota

6. mroczny kosiarz ... rządzi!!!!! - sprawdź czy robisz wszystko tak jak trzeba, jeżeli tak, to nie wiem jak ci pomóc.

7. P@tu$ia - możesz robić wiele szalonych rzeczy, np. stworzyć bezdomnego sima który będzie jedynie przesiadywał na parcelach publicznych itp.

Podziel się
oceń
16
6

komentarze (45) | dodaj komentarz

Nowe zestawy w Store

sobota, 03 lipca 2010 19:18
 Jako , że rozpoczął się lipiec, w Store dostępne są nowe zestawy.
w tym miesiącu to:

1. Romantyczna Ceremonia - zestaw dostępny w 3 wersjach
- ciuchy, fryzury i meble ( wesele + strój )
- tylko meble (wesele)
- tylko ubrania i fryzury (strój)


2. Znowu Zen - zestaw mebli w stylu Dalekiego Wschodu3. Zastrzyk Adrenaliny - plusem tego zestawu jest to, że jest za darmo. Szkoda tylko że ma  tylko 2 elementy.Odpowiedzi na pytania :

1.
Tuptu%u015B - jak tylko będę miała chwilkę to dodam ;d

2. Lena :) - nie powinnaś mieć teraz żadnych problemów.

3. Seli - teraz je ci już nic nie poradzę, przykro mi.

4.
mroczny kosiarz...rządzi!!!!!!!! - sprawdź czy szukasz w odpowiedniej kategorii.

5. Sara - nic o tym nie wiem.

6. ivo - kliknij na nie wybierz opcję 'wymień za xxx $'

7.  queen - możesz jeszcze ewentualnie poszukać tego pliku do pobrania w internecie, i potem spróbować wrzucić go tam gdzie powinien być. Ja nigdy nie zetknęłam się z takim problemem , wiec nie bardzo potrafię ci pomóc.

8. Max - darmowe simpointsy są do pobrania jedynie przy podstawowej grze, wymarzonych podróżach i nowoczesnym apartamencie.


Podziel się
oceń
12
5

komentarze (25) | dodaj komentarz

Poradnik do The Sims 3 Stwórz wzór.

piątek, 02 lipca 2010 17:10
Dzisiejsza notka to któtki poradnik do programu Stwórz Wzór. Zaczynamu oczywiście od uruchomienia programu i nowego projektu ;)


Wybieramy kolor tła naszego wzoru. , i dodajemy warstwy. Ilość warstw zależy od was.


Jeżeli macie mało czasu , możecie zapisać projekt i wrócić do niego później.
A kiedy skończycie już tworzenie waszego wzoru,  musicie jeszcze eksportować go do gry. ( tu było najwięcej waszych pytań w komentarzach.)
Klikamy w '...' i wybieramy opcje 'eksportuj.


Potem uzupełniamy informacje o wzorze.I eksportujemy do gry.

Gotowe!

Odpowiedzi na pytania:

1. Max - normalnie wybierajac prace w gazecie lub komputerze.

2. Justyś;* - tak , to normalne ;) Z tą aktualizacją dochodzi coś w stylu wersji demo tatuaży z dodatku Ts3 Kariera.

3. Selli - do tego potrzebny jest program TSR Workshop i program graficzny. Ja się na tym za bardzo nie znam ;)

4. Gabrielle - uszkodził się twój zapis. Możesz spróbować go uratować, otwierając folder Dokumenty/Electronic Arts/ The Sims 3 / Saves i usuwając z tamtąd plik twojego zapisu z rozszerzeniem .bad . Jeżeli to nie pomoże , nie pozostaje nic innego tylko zacząć grać od nowa.

5. Natiśś - rozdsiewacze przedmiotów są w trybie kupowania w kategorii "?" po wpisaniu kodu testingcheatsenabled true i buydebug on .

6. RapidRaptist - to sprawdź czy nie uszkodziłeś gry jakimś modem.

7. Lena12 - po zarejestrowaniu podstawowej gry, dodatku wymarzone podróże i nowoczesny apartwment powinnaś dostać po 1000 simpoints za każdą gre. Skoro ich nie otrzymałaś to jedyne wyjście to napisać do pomocy technicznej EA, bo ja tu nic nie poradzę.

8. Simcia - palladu poszukaj wszędzie tam gdzie są metale, a różowego diamentu w katakumbach, śmieciach bogatych rodzin lub spróbuj wykopać kopaczem . Przez meteoryt nie można zginąć.

9. CoolCaroline - możesz kupić kartę doładowującą simpoints np. w Empiku itp.

10. nikt - Simbot jest w dodatku

11. simowa - napisze w kolejnej notce.

12. etykietka - nie wiem , od dawna moja rodzinka mieszka w SV

13. Selli - skoro nie pamiętasz e-maila to nie ma sposobu na odzyskanie hasła.

14.Klaudyśś - wpisujesz tam nick, skoro większość jest juzzajęta to wymyśl jakiś oryginalny.

15. queen - w dodatku kariera nie ma takiej pogody jak w Czterech Porach Roku, można np. wywołać śnieg, ale na ziemi nie bedą powstawać zaspy itp.
 A co do twojego problemu z aktualizacją, to najlepiej bedzie reinstalować gre, i zaktualizować ją od nowa.

16. monika - rejestracja jest darmowa, dodatki z Giełdy Wymiany też, ale ze Store są płatne.

17. Werka - no to zostaje tylko reinstalacje gry ;)

18. Diamencik - po wpisaniu kodu testingcheatsenabled true i buydebug on w trybie kupowania w kategorii '?' .

19. Anka - emiter mgły daje jedynie taką imitacje pogody. Nie da się zrobić takiej realistycznej, musiałabyć ustawić je wszędzie na cąłej parceli żeby padało wszędzie.
A mumia musi przespać sie 3x po 12 godz w Błogosławionym Sarkofagu Królów.

20. kosiarz :x - nie wiadomo dokładnie.

21. kukukuku - można pobrać różne tatuaże z giełdy wymiany.

22. Chocolate - ja przywiozłam jedynie ubrania dla kobiet, więc nie wiem nic na pewno.
i nie widać tego co tobi sim.Podziel się
oceń
16
7

komentarze (40) | dodaj komentarz

Urodziny Bloga

wtorek, 29 czerwca 2010 18:55
   Za 2 tygodnie będą I urodziny tego bloga ;D Macie jakieś pomysły jak to uczcić?
Może jakiś specjalny konkurs? Piszcie w komentarzach :)

Podziel się
oceń
7
9

komentarze (63) | dodaj komentarz

Strażak

wtorek, 29 czerwca 2010 13:36
 Dziś notka o jednej z profesji  rozbudowanej w dodatku The Sims 3 Kariera, mianowicie o strażaku.
W podstawowej wersji gry ten zawód mógł wykonywać jedynie NPC - postać niezależna.
W dodatku Kariera strażakiem może być już każdy.
  W określonych godzinach pracy, sim  będzie musiał jeździć wszędzie tam, gdzie pojawi się ogień.
Będzie musiał ugasić pożar i uratować uwiezionych w budynku  simów.
 Po wykonaniu zadania jego doświadczenie zawodowe zwiększy się w zależności jaką ocenę uzyskał za swoją pracę. Zależy ona od czasu jakiego potrzebował :
-  3 godziny , to 5
-  4 godz , to 4
- 6 godzin , to 3
- 8 godzin , to 2
 Ocenę 1 strażak otrzyma gdy opuści paląca się parcele przed wykonaniem zadania, lub kiedy wszyscy simowie zginą. Wtedy jego ocena pracy pogorszy się.
 Strażak ma do swojej dyspozycji wóz strażacki, gaśnicę, topór i alarm który poinformuje go o pożarze.
Aby dostać się do simów uwięzionych wewnątrz nasz sim będzie musiał najpierw ugasić pożary okien na zewnątrz, następnie wyważyć drzwi i wtedy nakłonić simów do ucieczki.
 Za swoja odwagę strażacy mogą również otrzymywać nagrody z ratusza.
Aby szybko reagować na wezwania, strażacy powinni regularnie konserwować alarm i wóz strażacki.

Odpowiedzi na pytania:

1. seli - tak. co do meshy deficnicje możesz sobie sprawdzić w wikipedi ;)
A co do dodatków z peggyzone to może chcesz ściągnąć te płatne?

2. Anka - dzięki specjalnemu modowi z modthesims.info

3. katy - najłatwiej wykopać go kopaczem.

4. CoolCaroline - za SimPoints możesz kupować różne rzeczy w Store, a rośliny w ogrodzie sadzisz klikając na nasionko i wybierając opcję 'zasadź'.

5. Gabrielle - inne szlify odblokowują się gdy wysyłasz kamienie do szlifowania.

6. RapidRaptist - sprawdź , czy twój komputer spełnia wszystkie wymagania sprzętowe gry, i czy masz wystarczającą ilość wolnej pamięci ;)

7. IzuniaLoveSims - tylko przez kod.

8. Fanka Simów - nie mam pojęcia.

9. Lena 12 - bo tak działa emiter mgły. To nie jest taka prawdziwa pogoda jak w Czterech Porach roku, tylko taka imitacja ;)Podziel się
oceń
14
4

komentarze (31) | dodaj komentarz

The Sims 3 Szybka Jazda - nowe akcesoria

poniedziałek, 28 czerwca 2010 21:20
  Potwierdziły się plotki o nowych akcesoriach tej jesieni - dziś pojawiła się oficjalna  informacja o The Sims 3 Szybka Jazda.
 Jak sama nazwa wskazuje będą one poświęcone samochodom ;D Pojawią się 4 nowe style samochodów :
wyścigowy, filmowo - sensacyjny , rockabilly i luksusowy. Dostępne bedą meble, ubrania, samochody w każdym z tych styli.
  Simowie będą mogli wbudować do swojego domu garaż, i ozdobić go lampami neonowymi, pucharami , narzędziami i wieloma innymi gadżetami, które pojawią się wraz z akcesoriami Szybka Jazda ;)

odpowiedzi na pytania bedą już jutro.

Podziel się
oceń
15
6

komentarze (29) | dodaj komentarz

Pogoda w The Sims 3 Kariera

poniedziałek, 28 czerwca 2010 14:29
  Kolejną zmianą, która pojawiła się razem z The Sims 3 Kariera, jest to że pogoda się zmienia.
Dzięki 'emiterowi mgły' który możemy kupić po wpisaniu kodów testingcheatsenabled true i buydebug on,
możemy wywołać mgłe, deszcz, śnieg i wiele innych.
  Po ustawieniu 'emitera mgły' kliknijcie na niego z wciśniętym shift + ctrl , potem wybierz 'ustaw efekt wizualny' i wpisz jeden z ponizszych kodów :

1. Deszcz:

-rainheavynighttime - deszcz w nocy

-raintorrentialnighttime - ulewa w nocy

-rainheavydaytime - deszcz w dzień

-rainlightdaytime - mżawka w dzień

-raintorrentialdaytime - ulewa w dzień

-rainlightnighttime - mżawka w nocy

2. Śnieg:

-snowfallingheavyday - śnieżyca w dzień

-snowfallingheavynight - śnieżyca w nocy

-snowfallinglightday - śnieg w dzień

-snowfallinglightnight - śnieg w nocy

3. Tęcza :

- rainbow - tęcza ;D 

4. Ogień :
 - fire - ogień ;)

To tylko kilka podstawowych kodów, kolejne opisze w kolejnych notkach, tylko zbadam jak działaja ;)
Emiter mgły może powodować jeszcze wiele innych efaktów, które również opiszę w kolejnych notkach.

Odpowiedzi na pytania :

1. Sara - wiem o co ci chodzi, tylko gdybym chciała zrobić tylko takie 3 kategorie, to musiałabym pozbyć się tych które są teraz, a notek w każdej kategorii było by bardzo dużo, i wtedy ciężko byłoby coś znaleść.

2. Gabrielle - wszystkie rzeczy zostaną .

3. Natiśś - wszystko jest w kategorii "Tajemniczy Pan Gnom " .

4. mycha0103 - albo wpisałaś błędny kod, albo ktoś juz go zarejestrował.

5. zamaskowana - gdziekolwiek, potem i tak będziesz musiała go zainstalować jak inne programy.

6. Justy$ - płonący owoc jest potrzebny do anielskiego tortu.

7. lololol - nic z nim nie można zrobić ;)
Podziel się
oceń
15
7

komentarze (56) | dodaj komentarz

The Sims 3 Stwórz Wzór

niedziela, 27 czerwca 2010 11:27
   Electronic Arts wydało  oficjalny program, dzięki któremu każdy będzie mógł tworzyć własne wzory i desenie i umieszczać je w grze. Program jest łatwy w obsłudze, dlatego  nawet początkujący twórcy nie powinni mieć najmniejszych problemów z jego obsługą.
  Mi się to bardzo podoba, ponieważ wcześniej do tworzenia wzorów trzeba było używać skomplikowanych programów graficznych, a na tym nie każdy się zna :)
Program możecie pobrać z tej strony.Odpowiedzi na pytania:

1. Sara - kategorii jest bardzo dużo, praktycznie każda notka jest powiązana z jakąś kategorią, dlatego nie wiem czemu uważacie że jest tu bałagan ;D

2.
Tuptu%u015B - odinstalowujesz grę, i instalujesz ponownie.Podziel się
oceń
13
4

komentarze (36) | dodaj komentarz

Nowe Magiczne Gnomy

sobota, 26 czerwca 2010 18:46
Jak widzicie notki ostatnio dotyczą tylko dodatku The Sims 3 Kariera :) Dzisiejsza jest o nowych rodzajach magicznych gnomów.

1. Abrakadabra - gnom pralniczy. Sim może znaleźć go robiąc pranie lub susząc ubrania.


2. Magiczny Gnom Wynalazczości - można go znaleźć podczas robienia wynalazków.

3. Troglodyta - mój ulubiony ;) Sim może przywieźć go z podróży w czasie.

4. Magiczny Gnom Rzeźbiarstwa - sim może go znaleźć podczas rzeźbienia.Odpowiedzi na pytania :

1. prawda - portal amazon.fr prowadzi przedsprzedaż akcesorii The Sims 3 Fast Lane Stuff. Wg. tego portalu data premiery jest przewidziana na 14 wrzesień.

2. Bambi - to wina nowej aktualizacji.

3. evi - to może być kolejny bład po aktualizacji.

4. lola - wszystkie sposoby przyzywania mumii są w notce.

5. karolina201 - naciskasz jednocześnie shift ctrl i c, potem pojawia sie pasek na górze ekranu i tam wpisujesz kod.
 

Podziel się
oceń
18
7

komentarze (34) | dodaj komentarz

Kody do The Sims 3 Kariera

czwartek, 24 czerwca 2010 17:50
Kody do The Sims 3 Kariera:

1. ageupNPC - postarzenie NPC, czyli sima którego nie kontrolujesz.

2.  AlwaysBuyBulid - możliwość otworzenia trybu kupowania i budowania w momencie np. pożaru lub włamania

3.  Discomaptags on/off - włącza/wyłącza kolorowe symbole parceli ;D


To nowe kody, trochę ich mało ;)

Odpowiedzi na pytania:

1. K1 - nie widać dinozaurów ;)

2. To ja - co do twojego pierwszego pytania, to ja wybrałabym karierę.
A jeśli chodzi  o drugie pytanie, to najlepiej byłoby reinstalować simsy.

3.Lena12 - sim może być aresztowany, kiedy podejmie karierę przestępcy.

4. wera_wera11 - catherine.3@wp.pl

5. Ashley;) - źle mnie zrozumiałaś. Masz przespać 3 noce w przeklętym sarkofagu królów, który musisz zrekonstruować w swoim domu. ;D Nie w żadnym grobowcu.

6.
Tuptu%u015B - najpierw sprawdź czy twój komputer spełnia wszystkie wymagania sprzętowe gry. Potem zobacz czy masz wystarczająco pamięci. Jeżeli tak, reinstaluj simsy, i wtedy problem powinien sam się rozwiązać. Jeżeli masz za słaby komputer to nic na to nie poradzę, a jeżeli masz za mało pamięci to po prostu usuń niepotrzebna programy.

7. IzuniaLoveSims - myśle że tak, ewentualnie możesz jeszcze reinstalować EA Download Manager.

8. Ariana - można go szybko wykopać kopaczem ;) tak ja zrobiłam.
A wehikuł czasu jest w wyposażeniu rodziny.

9. Kocia777 - 1. nie ma takiego kodu. 2. w wyposażeniu rodziny.
A co do używania moich notek, to nie mam nic przeciwko, o ile podasz w widocznym pod każdą skopiowaną notką źródło - adres mojego bloga.

10. Sara - patrz pytanie nr. 8 ;D

11. Ita - kopie dziury w ziemi i przy okazji wykopuje kamienie , metale a nawet meble i urządzenia ;D
Można kopiąc odkryć podziemnie jaskinie i przeżyć podziemną przygodę ;)

12. Liberian Girl - nie mam zielonego pojęcia ;) Ale zajmę sie tym  i opisze w jednej z kolejnych notek ;)

13. Jaguta1996 - jeżeli twoja siostra pobierze sobie Riverview - oryginalne miasto dostępne za darmo w Store, to ten bar już tam będzie, tylko pod inną nazwą. W innych prawdopodobnie też - tylko nazwa się zmieni.

14. Ola16 - sprawdź czy poprawnie ją zainstalowałaś, i poszukaj w trybie kupowania.

15. Ann03 - nic jeszcze oficjalnie nie wiadomo. Nieoficjalnie krążą plotki o kolejnych akcesoriach tej jesieni, ale to tylko plotki.Podziel się
oceń
17
19

komentarze (36) | dodaj komentarz

SimBot

wtorek, 22 czerwca 2010 18:56
  Kolejnym z wielkich wynalazków jest SimBot. Aby go stworzyć, sim musi mieć maksymalny poziom wynalazczości, i wypełnić szereg okazji. Będą one wymagały od sima przyniesienia do Ośrodka Naukowego przedmiotów potrzebnych do wykonania rdzenia życia, czyli : pallad, 10 owoców życia i różowy diament szlif sercowy. Następnie sim otrzyma rdzeń od naukowców, i kolejnym etapem będzie zmontowanie simbota w warsztacie wynalazcy.
  Jest jeszcze jeden sposób by dołączyć SimBota do rodziny, mianowicie można kupić go za 40 tys. punktów szczęścia życiowego. Jednak jest on brzydszy od tego wykonanego samodzielnie ;)
  SimBot ma od razu rozwinięte umiejętności majsterkowania i wynalazczości, oraz nie musi się kąpać.
Będzie miał też automatycznie wybrane cechy, które możemy jednak zmienić przeprogramowując go.
Żeby go przeprogramować trzeba zrobić zwarcie, a do tego wystarczy by SimBot wziął kąpiel, prysznic, lub wytarł kałużę.
 SimBoty mogą jeść zwykłe jedzenie simów, ale mogą jeść też złom. Mogą pracować i zakładać rodziny wiążąc sie z innymi simami. Nie mogą jednak mieć dzieci.
 

Odpowiedzi na pytania:

1. Maa - możesz skopiować swój zapis z folderu saves i po ponownym zainstalowaniu gry włożyć go do nowego folderu Saves. Możesz mieć pewne kłopoty z instalowaniem aktualizacji lub dodatków se Store.

2. Malibu27 - o tym w kolejnej notce ;)

3. lololol - nowe miasto jest fajne, ale ja wole SV. Ale to twoja decyzja.

4. Felusinaa. - wehikuł czasu jest w dodatku 'kariera'

5. Zenka - tak, w kategorii 'mumia'

6.Simlina - jeżeli płytka jest porysowana, to nie da rady zainstalować ts3.

Podziel się
oceń
14
7

komentarze (67) | dodaj komentarz

Podróże w czasie

poniedziałek, 21 czerwca 2010 20:58
Kiedy sim osiągnie 10 poziom wynalazczości może zbudować wehikuł czasu.
Z jego pomocą będzie mógł udać się w przeszłość i przyszłość oczywiście.
W trakcie podróży będzie przeżywał niezależne od nas przygody.
W przeszłości może spotkać dinozaura, jaskiniowców, podróżować po dzikim zachodzie itp.
Może też zmienić teraźniejszość, pomagając jakiejś rodzinie dostać się na statek. Potem pojawi się ona w mieście naszego sima, i wszyscy jej członkowie bedą automatycznie jego przyjaciółmi.
Może też niespodziewanie powiększyć swoją rodzinę, namawiając swojego przodka do posiadania dziecka.
Wtedy w rodzinie sima pojawi się nowa pociecha.
Z podróży w czasie sim może przywieźć też wiele innych rzeczy np. pieniądze, ubrania , Troglodytę ( nowy rodzaj tajemniczego gnoma) , i różne przedmioty codziennego użytku.
Po zakończeniu przygody, sim otrzyma nastrójnik - negatywny lub pozytywny, i zanim się on wyczerpie sim nie będzie mógł wybrać się w kolejną podróż.


odpowiedzi na pytania:

1. Simlina - sprawdź czy płytka nie jest uszkodzona lun zabrudzona.

2. Klauu - to jakiś bug w grze, nie wiele moge na to poradzić. ;D Ja miałam kiedyś podobnie, tylko moja simka zawsze po wzięciu prysznica przebierała się w strój spotrowy ;D

3. Help - skoro nie widzisz tejemnych przejść itp, to znaczy że twój komputer nie spełnia wymogów gry.
Wystarczy wymienić kartę graficzną.

4. Maaa - najlepiej było by, gdybyś kupiła oryginalne simsy, bo to pewnie wina gry. Ale jeżeli nie możesz, to po prostu ściągnij grę raz jeszcze ;)

5. historyhelen - w trybie edycji wpisu na panelu z opcjami masz taki jakby obrazek w ramce. Klikasz w niego i wybierasz zdjęcie które chcesz dodać. Potem kiedy sie zaladuje klikasz 'wstaw jako zdjęcie' i gotowe.

6. Pytająca - sprawdź czy masz wystarczająco wolnej pamięci na komputerze, i czy twój komputer spełnia wszystkie wymagania gry.

7. Ineska106 - nie powinnam podawać adresów takich ston na blogu. A simsy pobierz i zainstaluj jeszcze raz.

8. Błażej - miast się nie odblokowuje, Riverview możesz pobrać  z internetu, a Twinsbruk dochodzi z dodatkiem Kariera.

9.tiffany_ts3 - oczywiście że cię pamiętam ;* jak mogłabym zapomnieć ;)

10. Sindi - ja mam podobnie, myśle że to wina nowej aktualizacji, jedyne wyjście to czekać na kolejną i zapisywać co 15 min :)

11. IzuniaLoveSims - musisz reinstalować simsy.

12.Doda - o tym w kolejnej notce.


Podziel się
oceń
18
5

komentarze (57) | dodaj komentarz

Pare spraw

poniedziałek, 21 czerwca 2010 20:42
Rozumiem, że możecie być troche źli, że tyle mnie nie było, ale zrozumcie też mnie.
Skoro powiedziałam, że nie mogłam pisać, to znaczy że nie mogłam, a nie że mi się nie chciało.
I teraz chciałabym coś powiedzieć pewnej osobie ( tej samej która sie pode mnie podszyła):
Jeżeli myślisz, że masz doczynienia z jakąś głupią małolatą to się mylisz. Jako autorka tego bloga, widzę adres IP komputera każdej osoby, która doda komentarz. Dlatego dobrze wiem, które są napisane przez tę samą osobę.
Poprzednim razem, gdy się podemnie podszyłaś potraktowałam cię łagodnie.
Teraz na pewno zauważyłaś, że twoje nowe komentarze zniknęły. Nie zabraniam ci wyrażać swojej opini, w uczciwy sposób.  Odpuść sobie.

Za chwilke normalna notka ;D

Podziel się
oceń
8
4

komentarze (14) | dodaj komentarz

Wynalazczość

niedziela, 20 czerwca 2010 14:14
W The Sims 3 Kariera jedna z nowych umiejętności jest wynalazczość. Jest to też osobna profesja, którą można zarejestrować w ratuszu przy pomocy komputera.
Sim w miarę rozwijania tej umiejętności będzie mógł tworzyć następujące wynalazki:
 1. Zabawki :
- krowę
- robota
- wieloryba
- rakietę
- psa
2. Gadżety:
- pijącą lamę
- latającą kaczkę
- miernik ładunku elektrostatycznego
- zaginacz powowietrza
- latające myśliwce
- siłę odśrodkową
- nakręcane macki (czy jakoś tak ;D)
- stukające kulki
- pazurzaka
Wielkie wynalazki:
- zbieracz
- higienator podłogowy
- kopacz
- wehikuł czasu
- SimBot

Oprócz zwykłych gadżetów sim może stworzyć gadżet ulepszony, wtedy np. stukające kulki będą stukać itp ;)
Do stworzenia każdego wynalazku potrzebny jest złom, który można zdobyć na kilka sposobów:
1. Można go po prostu kupić, klikając na warsztat do tworzenia wynalazków.
2. Złom można też znaleźć na złomowisku
3. Można też wysadzić niepotrzebne meble , ale wiąże się to z ryzykiem otrzymania grzywny ;)
4. Wykopać kopaczem
To by było na tyle, jeśli chodzi o wynalazczość. W innych notkach opisze wielkie wynalazki.

Podziel się
oceń
9
2

komentarze (33) | dodaj komentarz

Wracam ;D

niedziela, 20 czerwca 2010 13:52
Wracam ;D
Wiem, że to już nie pierwszy raz, kiedy zostawiłam bloga na dłuższy czas, ale widze że mimo wszystko nie zapomnieliście o mnie ;*
Czytałam wasze komentarze, no i rzeczywiście ktoś się pode mnie podszył, i nawet wiem kto :D
Wystarczyło na adresy IP spojrzeć.
Teraz już wracam, i bede pisać codziennie jak w poprzednie wakacje, bo mam wam wieeele rzeczy do napisania. W moim życiu ostatnio wiele się działo, dlatego nie miałam zbyt wiele czasu na bloga, ale myślałam o nim codziennie. Następne notki bedą głównie o Ts3 Kariera, bo mam tu zaległości ;D
W komentarzach widziałam, że szukaliście mnie na nk, ale nie byliście nawet blisko ;D
Wolę zachować troche anonimowości, więc nie szukajcie mnie :)
W wakacje będe miała dużo więcej wolnego czasu, wiec taka sytuacja już się nie powtórzy.
Obiecuje ;)

Podziel się
oceń
7
4

komentarze (14) | dodaj komentarz

Wyniki Konkursu

sobota, 15 maja 2010 9:49
Dziś kończy sie nasz konkurs, i o to wyniki :

I miejsce - Beyocne Knowles
Gratulacje !!

II miejsce - Avril Lavigne - Shirikaa

III miejsce - Avril Lavigne - K1

Gratulacje !


Podziel się
oceń
5
5

komentarze (306) | dodaj komentarz

Avril Lavigne - K1

sobota, 08 maja 2010 19:22


Imię i nazwisko: Avril Ramona Lavigne
Data i miejsce urodzenia: 27 września 1984
Belleville
Pochodzenie: Kanada
Instrument: gitara, fortepian, perkusja
Gatunek: pop-rock, pop-punk, pop
Zawód: piosenkarka, aktorka, modelka
Aktywność: 2002 – obecnie
Wytwórnia płytowa: Sony BMG
Jej nowa piosenka: Alice in the wonderland
Cechy: Ambitna, Artystka, Szalona, Wirtuoz, Odważna(bo nie boi sie pokazywac swojego stylu)
Ulubiona potrawa: Chińska przekąska
Ulubiony kolor: Czarny
Ulubiona muzyka: Muzyka własna
Życiowe pragnienie: Gwiazda rocka


Podziel się
oceń
12
5

komentarze (38) | dodaj komentarz

Beyonce Knowles

sobota, 08 maja 2010 19:18
Oto simka Beyonce Knowles.

 

Jej cechy:

Wirtuoz
Szalona
Perfekcjonistka
Romantyczka
Ambitna


Uwielbia blask fleszy na pokazach. Jest piosenkarką (gwiazdą rocka). Jej dalsze marzenia związane są z rodziną. Chce ją założyć mieć przytulny dom, kominek, psa, przystojnego męża i gromadkę dzieci. Na ulicach zaczepiają ją mężczyźni, ale Beyonce dobrze wie że chodzi im tylko o pieniądze, sławie i rozgłosie. No cóż może kiedyś spotka tego jedynego...
Tym prędzej że Beyonce zaczyna się nudzić ciągłą sławą. Coraz to więcej spotyka na przedmieściach Los Angeles kobiety w ciąży. Ona też przecież chce żyć normalnie.

Dziękuję że chcieliście przeczytać o mojej simce. Jeśli ciekawią Was jej dalsze losy, jej uroda itp. To oddajcie głos ;-).

Podziel się
oceń
15
5

komentarze (61) | dodaj komentarz

Avril Lavigne - Shirikaa

sobota, 08 maja 2010 19:16


Imie : Avril
Nazwisko : Lavigne
Cechy:
- witruoz, jak każda gwiazda rocka ;)
-  wygadana
- samotnik
- szalona
- roztrzepana

Uczy się również grać na gitarze ;D
Podziel się
oceń
8
7

komentarze (32) | dodaj komentarz

I etap konkursu

sobota, 08 maja 2010 19:12
No więc zaczynamy konkurs.
Ponieważ zgłosiły się tylko 3 osoby, będzie tylko 1 etap ;D
Głosujecie jak zawsze, pod notką z uczestnikiem.
Konkurs zakończy się 15 maja.

Podziel się
oceń
7
8

komentarze (17) | dodaj komentarz

Problemy z komputerem

piątek, 07 maja 2010 17:38
Sorry że konkurs się opóźnił, ale musiałam oddać komputer do naprawy.
Konkurs zacznie się jutro, więc do końca dzisiejszego dnia czekam na ostatnie zgłoszenia ;D
Przepraszam, że tak krótko ale nie mam dziś czasu.
Jutro będzie dłużej i odpowiedzi na pytania będą.

Podziel się
oceń
6
7

komentarze (15) | dodaj komentarz

Zaklinanie węży - cd.

sobota, 01 maja 2010 12:35
Dzisiejsza notka będzie o kolejnej opcji która pojawiła się wraz z dodatkiem The Sims 3 Wymarzone Podróże.
Chodzi o interakcje 'Wąż w kieszeni' . Jest dostępna dla simów z cechą zły albo złośliwy.
Wystarczy kliknąć na kosz, i wybrać tą opcje. Następnie pojawi się lista simów, którym możemy zrobić tego psikusa.  Wybieramy któregoś z nich, a nasz sim zaczyna grać na flecie jakby hipnotyzował węża.
Ale węża nie ma wtedy w koszu, ale w kieszeni ofiary naszego sima ;D
Potem ten sim będzie nieźle wkurzony na naszego ;)
To bardzo dobry sposób żeby zemścić sie np. na nielubianym sąsiedzie xD


I jeszcze jedna sprawa . Na swojego bloga   wróciła już tenshi więc możecie znów na niego wpadać ;D
Polecam, bardzo fajny blog ;)


Odpowiedzi na pytania:

1. gagasims - to zależy o jaką pomoc ci chodzi. Napisz dokładniej na mój e-mail - catherine.3@wp.pl

2. BabyDree - to częsty błąd gry, u mnie też się pojawia. Jak na razie jedyne co możesz zrobić to zacząć gre od nowa, a kiedy taka sytuacja się powtórzy, nie zapisuj gry.

3. kika- tak, to magik, nie błąd w grze.

4. Simka Natalia - w trybie kupowania w zakładce ' przechowywanie '

Ty by było na tyle ;D

Podziel się
oceń
13
6

komentarze (47) | dodaj komentarz

Choroby

czwartek, 29 kwietnia 2010 13:24
Było wiele pytań na ten temat w komentarzach, więc postanowiłam zrobić o tym notkę.

Jak na razie w The Sims 3 nie ma żadnych chorób które można by jakoś leczyć.
Do szpitala po poradę lekarską mogą iść jedynie simki w ciąży, ale i tak nie wiele to daje ;D
Mam nadzieje, że zmieni się to choćby z dodatkiem The Sims 3 Kariera, żeby w końcu lekarze mogli naprawdę leczyć simów.

Simowie mogą jednak zachowywać się jakby byli chorzy, czyli:

1. Mogą kichać. Jednak robią to bez żadnej przyczyny, i nie ma to żadnych skutków.
Nie jest to objawem żadnego przeziębienia czy coś. Po prostu czasem sim kichnie, i tyle ;)

2. Mogą mdleć. Dokładniej simowie którzy mają cechę tchórza kiedy przestraszą się,  np. pojawieniem się Mrocznego Kosiarza czy ducha, mdleją.  Ale tym też nie ma się co przejmować.

3. Mogą też wymiotować, a to może być wywołane ciążą lub zjedzeniem czegoś nieświeżego.

Tak właściwie to zatrucie pokarmowe jest chorobą, ale jak na razie w grze nie ma na to żadnych lekarstw, a sim po zwymiotowaniu wyzdrowieje, więc traktuje to jedynie jako skutek jedzenia zepsutych posiłków.

Odpowiedzi na pytania (zadawajcie pytania jedynie pod notkami)  :
 
1. Justyś - tak.

2. Sandraa - musisz usunąć dodatek i podstawę.

3. Daria 123 - nie ma takiego kodu.

4. jula16- na ogół tak jest, ze simowie nie lubią złych simów. wiec to nic dziwnego ;D

5.Tuptu%u015B - tu nie bardzo mogę ci pomóc, jedyne wyjście to szukać dalej ;DPodziel się
oceń
30
11

komentarze (59) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


sobota, 25 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  1 460 399  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Odwiedziny: 1460399
Wpisy
  • liczba: 258
  • komentarze: 8291
Galerie
  • liczba zdjęć: 30
  • komentarze: 843
Punkty konkursowe: 180599
Bloog istnieje od: 3057 dni

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Wszystko o The Sims 3 i o The Sims 3 Wymarzone Podróże! Newsy, Ciekawostki, Kody, Dodatki, Informacje.

O mnie

:D

Image and video hosting by TinyPic

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl